פרגולות עץ, פרקט, דקים , גדרות עץ

 

מוצרים הבנויים מעץ הם פופולאריים ונפוצים, בעיקר בשנים האחרונות. עץ נחשב לחומר איכותי, עמיד ובעל מראה יפה ונעים, ובנייה מעץ נחשבת פעמים רבות למודרנית יותר ובעלת מראה נעים וחמים שמתאים לישראל. עץ הוא חומר נוח לעיבוד, ואנשי מקצוע רבים נהנים לעבוד איתו. בין המגוון הרחב של המוצרים שעשויים עץ אפשר למצוא פרגולות, דקים, פרקטים, גדרות מעץ מלא, שערים, רהיטי גן, בתי עץ ועוד. לפניכם סקירה קצרה של אותם מוצרים.

מאמר על בניית פרגולות בקרית טבעון

פרגולות- פרגולות נועדו לפתור את בעיית השמש, ולגרום להצללה של אזורים מסוימים במרפסת או בחצר הבית או הדירה. פרגולות מקנות מראה נעים וחמים לבית, כמו גם פתרון איכותי לשמש היוקדת שיש בישראל. כאשר בונים פרגולות עץ יש לשים לב שקיימים האישורים עבור בנייה זו. כמו כן יש לבדוק מהם החומרים שדרושים כדי לשמור על הפרגולה לאורך זמן. עץ הוא חומר שדורש טיפול בכל תקופה מסוימת, וחבל להזניח אותו ולגרום לו להיהרס עם הזמן.

לאתר שלנו -בניית פרגולות  עץ

הדק- הוא שטח עץ שמהווה את שטח המרפסת, או חלק מהחצר. לעתים הדק יהיה גבוה מהאדמה, ויבנה במרחק מסוים ממנה. הדק הפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות בתחום ריצופי חוץ, ואנשים רבים מעדיפים לבנות דק בחצרם ולא לרצף את החצר במרצפות יצוקות או משולבות. הדק נותן מראה חם ונעים, ולרוב מחירו אינו יקר ביחס לאפשרויות ריצוף חוץ אחרות. ניתן למצוא דקים גם ברבים מגני האירועים שבישראל, כיוון שנוח ללכת עליו, והוא נותן מראה איכותי ונעים.

 

גדרות סביב לבית  – גדרות לחצר יכולות להיות מחומרים כמו אלומיניום, פי וי סי או עץ.

היתרון של גדרות עץ זה המראה של העץ שלא באמת ניתן להגיע למראה שלו על ידיד חומרים דמויי עץ.  אמנם ישנן גדרות פי וי סי דמויות עץ, אך המראה שלהן לעולם לא יהיה כמו של עץ טבעי.

גדרות אלומיניום וגדרות פי וי סי הן מעט זולות יותר ואין צורך לתחזק אותן לאורך השנים , ולכן יש המעדיפים גדרות שאינן מעץ לגידור הבית.  גדרות פי וי סי למשל הן גם מבודדות יותר מבחינה אקוסטית ונותנות תחושה של פרטיות בחצר שלכם.

 

פרקטים תמיד היו פופולאריים מאוד, ונחשבו לאמצעי ריצוף יוקרתי ויפהפה. עם השנים, מחירם של הפרקטים ירד, וכיום ניתן למצוא ריצוף פרקט לבית במחיר סביר לחלוטין, שאינו עולה על מחירו של ריצוף אחר, כך שהפרקטים הופכים לנפוצים הרבה יותר. לפרקטים בתור ריצוף הבית יתרונות רבים- ההליכה עליהם נעימה מאוד, הם מקנים תחושת רכות וחום, ואינם קרים כמו רצפות. ניתן למצוא פרקט עץ במגוון רחב של סוגי עץ, צבעים וסגנונות כך שכל אחד יכול למצוא את סוג הפרקט שימצא חן בעיניו ויתאים לביתו בצורה הטובה ביותר.