בעלי מקצוע בטבעון - אינדקס עסקים קרית טבעון

תמ"א 38 בקרית טבעון

פינוי בינוי של  בנייני דירות בטבעון –  האפשרויות לפרוייקט תמ"א 38 בקרית טבעון :

 

מהי תמ"א 38

קרית טבעוןתמ"א 38 היא תכנית שמטרתה חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה לטובת הדיירים שחיים במבנים שאינם מחוזקים ועמידים דיים. התמורה לקבלן המבצע את החיזוקים היא אפשרות לבניית דירות נוספות על הגג או בקומת הקרקע שיהיו בבעלותו ושיוכל למכרן. בנוסף לכך מבוצעות הטבות נוספות לדיירים כמו בניית ממ"ד, מרפסת או בניית מעלית.

מדוע פרוייקט פינוי בינוי ותמ"א הוא כדאי לקבלן?

פרוייקט של פינוי בינוי במסגרת תמא 28 הינו טוב לקבלן משום שיש בו סיכון נמוך יחסית. הוא מקבל קרקע מבלי לשלם עליה כסף. הוא יודע מהו הרווח הצפוי כתוצאה מבניית הדירות החדשות. כל שבעצם עליו להשקיע הוא את העבודה עצמה ולא סכום כסף נוסף. עבור הקבלן מדובר על פרוייקט רווחי שהוא יודע מה יהיו תוצאותיו ומהי ההשקעה הנדרשת עבורו. על מנת לעודד את התהליך וכדי להמנע מתרחישים הצפויים עקב רעידות אדמה, הזכויות עבור הדירות הנוספות יתנו תוך מתן הטבות מהמדינה כמו פטור מהיטל השבחה, אגרות בנייה ועוד.

 

מאמר נוסף באתר מקור ראשון 

מה יכול לעכב או למנוע פרוייקט תמא או פינוי בינוי?

על מנת שהפרויקט יבוצע כמו שצריך, צריכה קודם כל להיות הסכמה בין דיירי הבניין על ביצועו. אמנם, בניגוד לפרוייקט פינוי בינוי למשל, לא מדובר על הרס טוטאלי של בניין המגורים והדיירים לא יצטרכו לבצע פינוי דירה עקב כך, אך עדיין מדובר על מגורים באתר בניה למשך תקופה לא מבוטלת, מה שיכול להוריד מאיכות החיים לאותה תקופה. לא כל הדיירים מעוניינים בכך. לא כל הדיירים חושבים בצורה ריאלית על הסיכונים הטמונים ברעידת אדמה ומעדיפים לנקוט בגישת ה"יהיה בסדר" המוכרת בארצנו.

מה אפשר לעשות?
אם חלק ניכר מדיירי הבניין מעוניינים בפרוייקט, כדאי לבחור כמה דיירים שיהיו מובילי הפרוייקט ואחראים בכל הקשור לתקשורת עם הקבלן המבצע. בחירת הקבלן צריכה להסתמך על בדיקה קפדנית ולקחת רק קבלן שיש בידיו את האישורים והניסיון לבצע את הפרוייקט. אותם דיירים צריכים לשכנע גם דיירים שקולם הוא זה שקובע האם הפרוייקט יכול לצאת לדרך או לא. יש להרגיע אותם שמדובר על פרוייקט חיובי שדואג לעתידם ושאמנם התקופה הקרובה לא תהיה נוחה אך לא יהיה צורך לעשות פינוי דירה ובסך הכל מאוחר יותר הם יהנו מן התוצאות.

תמ"א 38 ופינוי בינוי בקרית טבעון – לא לוותר על  פרויקט חשוב

יש משרדים בתל אביב שעוד לא נעשה בהם הפרויקט של תמ"א 38, השלב הראשון במדריך הוא רק להבין את חשיבות העניין. כתוצאה מכך שישראל נמצאת בסיכון רציני של רעידות אדמה, כדאי לחזק כל מבנה, וזה בדיוק מה שעושים במסגרת תמ"א 38 ולכן זה חשוב וכדאי.

האחריות היא של כולם

השלב השני הוא להבין שכל מי שיש לו נכס בבניין שבו יש לכם משרדים בתל אביב למעשה הוא בעל חלק מהאחריות לעניין. אי אפשר יהיה לעשות תמ"א 38 במידה ואחד מבעלי הנכסים בבניין יתנגד לכך, ולכן יש צורך להגיע להסכמה עם כל השכנים.

כדאיות הפרויקט

השלב השלישי הוא להציג לבעלי הדירות האחרות בבניין את הכדאיות של תמ"א 38, ואין ספק שבשלב הזה כדאי לכם כבר להתחיל לדבר עם קבלן שיוכל לבצע את הדברים. פעמים רבות במסגרת פרויקט כמו תמ"א 38 אפשר להרחיב את הדירות וגם לסדר ולשפץ את הלובי, כך שכולם ייצאו מאוד מרווחים מכל העניין הזה.

בדיקת עלויות

השלב הרביעי, אחרי שכל השכנים יסכימו לעניין, יהיה להתחיל לבדוק מהן העלויות של תמ"א 38 בבניין שלכם. בכל בניין העלויות הן שונות ולכן עצם העובדה שבבניין אחר ברחוב שלכם שילמו פחות עדיין לא מעידה על עלות הפרויקט במקרה הספציפי שלכם.

להתחיל את הפרויקט

השלב החמישי הוא פשוט להתחיל את הפרויקט. זה נכון שאולי הלקוחות לא יאהבו להגיע למשרדים שלכם בתל אביב בזמן ביצוע הפרויקט, אך אחרי שהוא יסתיים חידוש הבניין בהחלט יוכל להשפיע לטובה גם על מי שיגיע אליכם לפגישות ולכן זה כדאי.

לסיכום, לחדש את המבנה ולחזק אותו זה דבר חשוב ביותר ולכן כדאי לכם לשכנע את השכנים לכך.

 

לקריאה על בתים למכירה בקרית טבעון

 

בדק בית בטבעון